Zwalczanie pluskiew 

Każda kobieta chce, ażeby jej dom był w każdej sytuacji czysty i wolny od wszelkich insektów. Na nieszczęście, niemniej jednak spełnienie tego ostatniego oczekiwania jest w pewnych przypadkach bardzo trudne. Wielu z nas mieszkania w domach odziedziczonych po rodzicach albo dziadkach, a takie miejsca na nieszczęście przyciągają wiele uporczywych insektów.

Istnieją jednak sposoby na pozbycie się tych uporczywych gości z naszego domu. Z całą pewnością większość z was rozpocznie zwalczanie pluskiew albo karaluchów od preparatów dostępnych w sklepach (sprawdź też: deratyzacja). Niestety, niemniej jednak w zdecydowanej większości przypadków te preparaty nie działają na pluskwy. Nie bez powodu są one nazywane jednymi z najgorszych szkodników, których trudno jest się pozbyć z naszego domu. Oczywiście część z nich zadziała na pluskwy, ale nie zadziała na złożone jajeczka. W praktyce znaczy to psikanie całego domu przez kilka tygodni silnie trującym środkiem. Tego typu dezynfekcja jest zdecydowanie bardzo męcząca i przede wszystkim szkodliwa dla wszystkich domowników (zobacz także: dezynsekcja pluskwy). 
Na polskim rynku znajdziecie aktualnie przedsiębiorstwa, które posiadają w swojej ofercie odpluskwianie oraz oczywiście usuwanie innych insektów. Usługi tych firm nie są tanie, jednak zdecydowanie warte każdej, wydanej złotówki. W ten sposób możecie liczyć na doskonale oczyszczony dom ze wszystkich insektów w ciągu kilkunastu minut. Najczęściej eksperci nie zalecają wejścia do domu w tej samej chwili po przeprowadzonej dezynfekcji. Warto wtedy otworzyć wszystkie okna , a ponadto udać się na co najmniej godzinny spacer po okolicy albo ewentualnie posiedzieć w swoim ogrodzie. 

Sprawdź tutaj: dezynsekcja.

0 komentarzy

Zostaw odpowiedź

Musisz się zalogować aby móc komentować.

Używamy Gravatara w komentarzach - zdobądź swój własny!

XHTML: Możesz użyć następujące tagi: <a href=""> <b> <blockquote> <code> <em> <i> <strike> <strong>