Rozdzielacz HDMI

Kabel HDMI nie jest niczym nowym, dlatego że norma HDMI jest stosowany od dawna. Takie kable można zakupić w każdym sklepie z elektroniką i też w sieci. Coraz częściej ukazują się jednakże rozgałęźniki HDMI, które pozwalają na prezentowanie obrazu na kilku monitorach.

HDMI matrix 4×2 jest jednym z takich rozgałęźnik. Jest to stacja, która ma 4 sekcje na porty HDMI a w każdej z tej obszarów znajdują się dwa porty.
Łącznie takie rozgałęźnik ma zatem 8 portów HDMI. HDMI 4×2 jest bardzo innowacyjnym urządzeniem, które pozwala podpinać równocześnie wiele portów HDMI. Takie urządzenie nie jest drogie, dlatego że kosztuje około 100 złotych, a za to jest bardzo funkcjonalne. Zdecydowanie ułatwia pracę z obrazem i daje możliwość rzucać ten obraz na wielu monitorach. Splitter HDMI 2×4 , a ponadto tego typu rozwiązania są stosowane zarówno przez osoby zajmujące się na co dzień grafikom, jak i przez graczy , a dodatkowo firmy, które w swoich działaniach wykorzystują elementy graficzne. Część użytkowników kupuje sobie też takie urządzenie do domu, dlatego że chcę rzucać obraz na kilku monitorach. W sieci tego typu rozwiązania można zakupić zdecydowanie taniej niż stacjonarnie. Niższe ceny wcale nie determinują gorszej jakości. Dosłownie przeciwnie, jakość w sieci może być podobna, a w pewnych sytuacjach dosłownie lepsza. Oczywiście należy zwracać uwagę na producentów konkretnych rozwiązań. To producent determinuje, czy produkt jest wykreowany zgodnie ze wszystkimi zasadami i czy będzie funkcjonalny przez długi okres czasu i będzie nas przez to cieszył.

Zobacz również: hdmi po skretce.

0 komentarzy

Zostaw odpowiedź

Musisz się zalogować aby móc komentować.

Używamy Gravatara w komentarzach - zdobądź swój własny!

XHTML: Możesz użyć następujące tagi: <a href=""> <b> <blockquote> <code> <em> <i> <strike> <strong>